Anasayfa » 2018 » Temmuz » 15 » Artık Almanya'da Yollar Paralı Oluyor...
1:12 PM
Artık Almanya'da Yollar Paralı Oluyor...
Taşımacılar'ın 20 Haziran haberine göre 1 Temmuz 2018'den itibaren 7,5 tonun üzerindeki araçlara Almanya'daki otoyol ücretleri tüm ulusal karayollarını kapsayacak biçimde genişletilecektir. 

İlgili uygulama, otobanlar yerine alternativ güzergah kullanan ticari araçlara %22 dolayında bir maliyet artısı getirmektedir. Türk nakliyecilerinin kullanmakta olduğu ortalam 13 bin km'lik paralı yol 53 bin km'ye çıkmış olacaktır. Genişletilmiş Otoban Uygulaması, 2022'ye kadar otobanlardan elde ettiği geliri büyük ölçüde artırmayan amaçlayan Almanya, bu doğrultuda atmış olduğu ilk önemli adım ise bu uygulama görülmektedir. Almanya'daki genişletilmiş otoban uygulaması hakkında bilgi veren DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer; 

"Almanya'daki otoyol ücretlerinin tüm ulusal karayollarını kapsamasıyla bereber Türk nakliyecisin kullanmakta olduğu ortalama 13 Bin km'lik paralı yok, 53 Bin km'lik alana yükselmiş olacaktır. Bu uygulama, maliyeti aşağı çekmek amacıyla otoban dışında alternatif güzergahlara yönelen Türk Nakliyecisine ciddi bir yük getiriyor. Almanya sınırlarında ortalama 1900 km yol yapan Euro 5 sınıfı bir ticari araç, ücretli otobandan çıkarak alternatif güzergahlara yönelirse şu anda 214 avro ödüyor. Bu rakam 1 Temmuz’dan sonra 263 avro olacak. Bu yaklaşık  yüzde 22 maliyet artışı demek. Almanya, bu uygulamayla ticari araçları ücretli otoban üzerinden ayrılmadan seyretmeye teşvik ederek, otoban gelirlerini artırmayı hedefliyor. Öte yandan, araç Almanya içinde daima ücretli otobanı kullanıyorsa bu yeni uygulama maliyetleri pek değiştirmeyecek. Almanya otobanlarında geçiş kutusu olmayan, ödemelerini nakit veya kart ile yapan araçların,  kutu almalarını ve başvurularını geciktirmeden yapmalarını öneriyoruz. Zira, kutu alımı için başvurularda yoğunluk yaşanması bekleniyor” şeklinde uyarılarda bulundu. 


Ayrıca Almanya geçiş kutusu olmayan ödemelerini nakit yahut kredi kartı ile yapmakta olan araçların, genişletilmiş Almanya otoban ücreti uygulaması başlamadan evvel kayıt işlemlerini tamamlanmış olması ve Toll Collect kutusunu da almış olması gerekmektedir. Almanya'da geçerli araç içi ödeme üniteleri bulunan araçlar Almanya'daki bütün ulusal yollarda ödemelerini bu kutuyla yapabilecektir. 


Yetkili:
Web Sitesi:
Kategori: Nakliye Haberleri | İnceleme: 54 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: Artık Almanya'da Yollar Paralı Oluy, almanyadaki otoyol ücretleri, otoyol | Oylama: 5.0/1
Toplam yorum: 0
avatar
Adres ve Şubeler
Merkez: Palandöken/Erzurum
Lojistik Merkez: Yenişehir/Erzurum
Diğer Şubeler: Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bayburt...

0532 522 9300 - 0535 452 0970 İletişim
Google+ | Facebook | E-Nakliye | Linkedin | Rastgelelik | RSS
Adres-Konum