person_outline
phone

Evden Eve Asansörlü, Asansörsüz Şehiriçi ve Şehirler Arası Ev, Ofis Taşımacılığı

Evden Eve Nakliye Bul

5:45 PM
Evden Eve Taşımacılıkta Tavsiyeler
Evden Eve Taşımacılıkta Tavsiyeler
Evden eve taşımacılık hususunda gerek ev ve ofis taşıyacaklara, gerek taşıtacak kişilere alanında uzman kişilerden edindiğimiz deneyim neticesinde birtakım tavsiyeleri listeledik. Gerek müşteri olarak ev taşıtmak isteyenler, gerek firma olarak taşıma hizmeti sunacak olanlar için önem verilmesi gereken en önemli husus kalite ve karşılıklı memnuniyettir. 

Kısa bir nakiye araştırması yapın. Evden eve nakliyat konusunda müşterilerin mutlaka taşıma hizmeti almadan önce kısa da olsa bir araştırma yapması önemlidir. Alınacak nakliye hizmetine uygun firma araştırması yapılmalıdır. 
Müşteri ihtiyaçlarına karşılık verin. Nakliye firması olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını iyi belirlemeli, onların arz ve taleplerine karşılık verebilir düzeyde olmalıyız. Şayet talebe kaliteli biçimde karşılık verme durumumuz düşük ise kesinlikle risk almamalı, bu işi bir başka meslektaş nakliye firmamıza yönlendirmeliyiz. Aksi durumda yaşanacak sorunlar, uzun soluklu müşteri memnuniyetsizliğine neden olacaktır. 

Evden Eve Nakliyat Firmalarından Neleri Bekliyorsunuz?

Ev veya ofis taşıma hizmeti alacak kişilerin tercih edecekleri firmalarda araması gereken hususların başında müşteri yorumları gelmeli. Resmi firma sitesinden veya sosyal medya platformlarından ilgili nakliye firmasına ilişkin diğer müşteri yorumları okunmalıdır. 

# Evden Eve Taşımacılıkta Kurumsallık

Taşıma hizmeti alacağınız firmaların kurumsal çapta hizmet sunduğundan emin olun. Bu kapsamda çalışan nakliye firmaları daha tedbirli ve disiplinli çalışmalarını yürütür. Herhangi bir sorunda daha hızlı ve tatmin edici çözümler sunarlar. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde nakliye hizmeti veren birçok kurumsal firma mevcuttur. Ancak küçük çapta hizmet sunan yüzlerce nakliye firması olduğu da bilinen gerçektir. Büyük şehirlerin dışında özellikle Erzurum, Kars, Rize, Bingöl gibi il ve bölgelerde ise küçük çaplı olsalar da kurumsal seviyede hizmet sunan birçok firma vardır. Bu firmalar ile gönül rahatlığı ile çalışabilirsiniz. 

# Taşımacılıkta Teşhis Önemi

Taşıma hizmetinde temel ürünün iyi teşhis edilmesi gerekir. Ev mi ofis mi taşıtılacak, parça eşya mı, ikinci el eşya mı yoksa hassas kırılabilir eşya mı taşıtılacak, tüm bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Profesyonel nakliye firmaları bu konuda ciddi çalışma yapar, müşterilerden de olabildiğine detay isterler. Her talebinize "EVET" diyen, olumlu yanıt veren firmalarla çalışmadan önce iyice araştırma yapmalısınız. Kurumsal çalışan firma, öncelikle taşıyacağı malzemeyi iyi bilmek ve tanımak ister. Kurumsal olmayanlar ise sırf işi kapmak için her şeye evet der ve bir sorun oluştuğunda çözüm üretemez. 
Evden eve nakliyatta oda sayısı, eşyaların miktarı ve kapasitesi, muhteviyatı için gereken paketleme ve koli durumu dikkate alınmalıdır.

# Paketleme Durumu

Siz, taşıtacak kişi olarak birtakım önlemler ve paketleme yapmalısınız. Ama nakliye firmasının da bu konuda hizmet verdiğinden emin olmalısınız. Koliler tek seferlik ve orijinal olmalıdır. Sağlam biçimde paketlendiğinden emin olmalı, akabinde taşıma faaliyetine geçilmesi için müsaade etmelisiniz. Firma olarak ise müşterimizin paketleme sonrası eşyalarını durumu hakkında bilgilendirilmesi gerekir.
Bütün eşya ve malzemeye uygun nitelikte poşet, köpük, taşıma gereçleri ve ambalajlar hazır edilmelidir. 

# Kalifiye Personel

 Evden eve nakliye işinde en önemli aşama kuşkusuz eşyaların araçlara ve araçlardan da ilgili alanlara taşıma işidir. Bu aşamada ise kontrol tamamen hamal ve çalışanlardadır. Ev, ofis, otel, fabrika fark etmeksizin her türlü taşımada işlem gerçekleştiren çalışanların alanında uzman olması gerekir. Firma olarak geçici değil, daimi çalışanlar istihdam edilmelidir. Öğrenci veya tek seferlik tutulan hamallar ile ev taşıma hizmeti sunulmamalıdır. 
Müşteri olarak tercih ettiğiniz firma personelinin alanında uzman olduğundan emin olun. Çocuk çalışan çalıştırmadıkları konusunda bilgi edinin. Ayrıca taşıma faaliyetinde birtakım marangozluk işleri gerekecektir. Nakliye personelinin bu konuda da uzman olması gerekir. Kurumsal ve alanında daimi nakliye hizmeti sunan nakliye firmaları, bünyelerinde sabit çalışanlar barındırır. Bu çalışanlar hem marangozluk, hem elektrik alanında da deneyimlidir. Gönül rahatlığı ile taşıtma işlemi sağlanabilir. 
 

# Nakliye İşleminde  Özveri ve Güven

Ev ve ofis taşımacılığında özveri ve güven olmazsa olmaz kriterdir. İki tarafında memnun kalması, birbirlerine güvenmesi önemlidir. Nakliye sektöründe ne yazık ki çok fazla işini özveri ile yapan firma ve kişi bulunmaz. Sayılı firma alanında özveri ile çalışmaktadır. Müşteri olarak işini seven, alanında özveri ile çalışan firmaları bulmak gerekiyor. Size güven vermeyen hiç bir firma ile çalışmamalısınız. 

Unutma!

Çok para kalite demek değildir. Nakliye hizmetinde çok pahalı hizmet, memnuniyet anlamı taşımaz. Taşıma hizmetinin hakettiği bedelin sunulması asıl gerekli olandır. 
Eklentiler: Görsel 1
Kategori: Nakliye Rehberi | Gösterilen: 63 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: nakliye tavsiyeleri, Evden Eve Taşımacılıkta Tavsiyeler, ev taşıtacaklara tavsiyeler | Değerlendirme: 5.0/1

Evden Eve Taşımacılıkta Tavsiyeler adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Toplam Görüş: 0
avatar