person_outline
phone

Evden Eve Asansörlü, Asansörsüz Şehiriçi ve Şehirler Arası Ev, Ofis Taşımacılığı

Evden Eve Nakliye Bul

Rüyada Nakliye Arabası Görmek
Rüyada Nakliye Görmek, çoğunlukla olumlu manaya gelmektedir ve o şekilde tabir edilir. Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya, uğraş verilerek elde edilmiş mal ve mülke işaret eder. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada nakliye görmenin manası temiz rızka işarettir. 

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada nakliye arabası görmek, çekilen cefaden sonra sahip olunacak zafere işarettir. Olumsuz bir yorumu da bulunmakla birlikte iş hayatında gerçekleşen başarısızlığa da işaret eder. Bir kısım rüya tabircileri, bu tarz rüyaların zorlukların arkasından gelecek güzel günlere işaret olduğunu savunmaktadır. 

 

 
...>>Devamı
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 302 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2018-07-29 | Yorumlar (0)

İngilizce Nakliye Terim ve SözcükleriNakliyecilik alanına özgü bazı İngilizce terim ve sözcükler özellikli olarak derlenmiştir.
 

Exporter                         :  İhracatçı

Shipper                           :  Gönderici

Importer                         :  İthalatçı

Consigne                         :  Alıcı

Actuel consigne              : Gerçek alıcı

Notify                              :  İhbar

Central agent                 : Merkez acente

Foreign agent                 : Yurtdışı acente

P ... Devamını Oku » ...>>Devamı

Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 481 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2018-07-08 | Yorumlar (0)

Lojistik Bir Sanattır.
Günlerden bir gün, Lojistik eğitimi almakta olan bir genç öğrenci, lojistikle alakalı bir hususu bana danışarak, yardım talebinde bulundu. Ben ise dilim döndüğü kadarıyla ona yardımda bulunmaya çalıştım, elimden geleni yaptım. Akabinde ise düşündüm; Bu şekilde yardım edeceğim daha nice öğrenci arkadaşlar olabilir. Olamaz mı? Derken, yazmaya başladım. Yazdığım yazıları internet (bilgi sunar) ağlarında, dergi ve bazı platfrom mercilerinde yayınlatmaya başladım. Bu kademede bana imkan sunan, yazdıklarımın yayınlanmasına katkı sağlayan ne kadar kişi ve dostum var ise hepsine teşekkürlerimi iletiyorum. 
 

Her ne yazdı ise Lojistik için, bilgimin zekatını vermek için yazdım. Yazdıklarımı, insanlara, öğrencilere faydalı olması, onlara yol göstermesi maksadıyla kaleme aldım. Bugüne değin 100'ün üzerinde makalemden seçmeleri bir tek kitapla derleyip, toparlamaya karar vermiş bulunuyorum. İnsanlar, öğrenci ve lojistik severler sırf istifade buyursunlar diye bu kitabımı okurlarıma takdim ediyorum. Bu kitap ki, okuyanlara zerrer fayda sağlar, işte o hal üzere benim için bu, dünyanın bütün cevher ve hazinelerinden evladır. Ne bu bedel ile her daim mutlu ve mesut kılar bu hal beni. 

- Tanıtım Bülteninden Uyarlama / Mevlüt Baki Tapan - 

 

...>>Devamı
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 256 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2018-07-07 | Yorumlar (0)

Rüyada Taşınmak - Ev Taşımak
Rüyada Taşınmak - Ev Taşımak Ne Demektir?
Rüyada ev taşımanın anlamı, hayati değişiklik demektir. Rüyada ev taşıdığını, taşındığını gören kimsenin hayatında değişiklik meydana gelecek,demektir. Taşınmanın bir diğer yorumu ise, kişinin kendini emniyette hissedeceği yer olarak ifade edilmektedir. 
Rüya sözlüklerinden birinin yorumlamasına göre rüyada kişi taşındığını görmüş ise kişinin ruh halindeki değişikliklere delalet eder. Rüya sahibi, iş veya kişisel hayatında bir takım değişiklikler yaşayacaktır. Ev taşımak, köklü bir değişim olacağını göstermektedir. 

Rüyada ev taşımak, taşınmak ve farklı bir memlekete, şehre taşındığını görmek ise; bir müddet rüya sahibinin sevdiklerinden uzak kalacağı anlamı taşır. 
Ayrıca Rüyada Eşya Toplamak; kafa toparlamak için bir yere aramaya, 
Aniden Rüyada Taşındığını Görmek; sürpriz bir iş teklifi almaya, maaş ve makamın artmasına, hayatın lüksiyata geçmesine işarettir. 

Rüyada bir evden, başka bir eve taşındığını gören kimse, zengin olur. Büyük evden küçüğe taşındığını gören kimsenin durumu ise psikolojik unsurlar barındırır. Psikolojik açıdan bunalım içerisinde olmayı, buhranlı bir dönem geçirdiğini göstermektedir. Aynı şekilde küçük evden büyük eve taşındığını görmek de psikolojik açıdan yorumlanmaktadır. Ferahlığa ç ... Devamını Oku » ...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 501 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2018-07-07 | Yorumlar (0)

Rüyada Eşya Taşımak
Rüyada eşya taşımanın hikmeti, Allah (cc)'ın lütfetmesine işarettir. Bir yerden toparlanarak kurulu düzeni dağıtıp, farklı bir yerlere göçü, farklı yerlerde başka insanlarla yeni bir başlangıç yapmayı temsil eder. 
Rüyada eşya taşımanın ölüm, dağıtılan düzen veya yeni başlangıçlara işaret ettiği söylenebilir. 

İslam alimlerince ve modern rüya tabirlerince farklı biçimlerde yorumlanmaktadır. Temelde yaygın olan görüşler şu şekildedir;
Rüyada eşya taşımak, kişinin kendi sorumluluklarına bağlı olarak başarılı olacağına delalet eder. 
Rüyada eşya taşıyor olma, aynı zamanda davranışların da temsili olup, davranışların düzeltilmesi gerekiğine uyarısal vurgu etmektedir. 
Ayrıca, rüyada eşya taşımak, rüyayı görene hayattan memnun olmadığını ve bir takım sorunların en kısa sürede üstesinden gelmesi gerektiğini belirtmektedir. 
Bazı alimlere göre meşaketli bir biçimde onura, zorluklarla mücadele etmiş veya edecek olsa bile hak ettiği yere ulaşacağına, hatalarının ardından hayal ettiği güzelliklere kavuşacağına işarettir.

Bunun dışında kimi yorumculara göre, rüyada eşya taşımak, rüya sahibinin beklediği ümit ettiği bir mirasa kavuşacağına işarettir. 
*** Genel anlamıyla "rüyada eşya taşıdığını gören kimse" güzel olaylarla karşılaşacaktır. Rüyada eşya taşımak güzele yorumlan ... Devamını Oku » ...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 409 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2018-07-07 | Yorumlar (0)

Ütopya Nakliyecilik
Nerede o günler de nerede... 
Bir adımda hayaller gerçek olsa da o günleri görebilsek, diye yakınacak olsak da bazen hayali bie güzel oluyor, diyebiliriz. 

Kim istemez ki, nakliyeciliğin günümüzden farklı olmasını. Dahası daha kaliteli ve hızlı olmasını. Şöyle bir birim veya uygulama olsa, bizler taşınmaya karar verdiğimizde veya mecbur kaldığımızda eşyalar kırılmadan, dökülmeden ve çizilip hasar görmeden yeni yerine taşınsa. Ama nerde... 
 
Kamyonlara yüklenmese, elemanlar yorulmasa, yollarda ve taşıma da eşyalar yıpranmasa, ev sahipleri dünyanın parasını harcamasa, harcamasına rağmen bir de eşyaları kırılmasa, nakliyeciler de emeklerinin karşılığını her zaman alabilse, tartışma ve kavgalar olmasa, bir müşteri bir nakliyeden memnun kalsa ve dostuklar ticaretin ötesinde ilerlese... Ah ama ah, nerede... 

Bir hayal ama bu hayalleri en nitelikli biçimde uygulamak mümkün gibi aslında ama sadece biraz özveri gerekiyor. Lakin şuanda bunu tam manada değiştirmek olanaksızdır. Ne mi istiyoruz, dahası hayal ediyoruz? 
 1. Eşyalar düzgünce ve titizlikle en kısa sürede paketlensin. 
 2. Asansörlü ve güvenli sistemlerle eşyalar güvenlikli özel araçlara yüklensin. 
 3. Araçlar bilindik kamyon, tır veya kamyonetten farklı ... Devamını Oku » ...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 509 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2017-09-29 | Yorumlar (0)

Nakliyecilik Deyip Geçme
Nakliyecilik, diğer deyişle "Taşımacılık" sektörü, gerek çalışanları, gerek yöneticisi ve gerek de müşterileri için günümüzün en önemli ölmez sektörlerinden birisidir. Biz insanoğlu ev, mal ve mülk sahibi oldukça, dünyevi haller var oldukça da taşınma ve aktarım durumu devam ettikçe bitmeyecek bir sektör ve iştir nakliyecilik. Dünya genelinde 3. büyük istihdam olanağı sunan sektördür. Büyük maliyet, emek ve özveri isteyen ama büyümesi anlık veya uzun yıllar gösterebilen sektörlerdendir. 

Yapılan araştırmaya göre kurumsal veya orta ölçekli, hatta bireysel olarak bu işi yapan kimselerin birçoğu baba mesleği olarak devam ettirmektedir. Orta ölçekli taşımacılık hizmeti sunanların birçoğu ise ilave gelir kapısı olarak başlayıp, işi profesyonelce büyüten kişilerdir. Bazı büyük firmalar ise maliyeti düşürmek adına ticari olarak değil de, gerçek işlerinin bir parçası olarak taşımacılık sunmaktadır. Toplu Parakente firmaları gibi birçok büyük firma nakliye işini kendi bünyesinde sağlamaktadır. Taşımacılık o denli önem arz etmektedir ki, turizm sektöründe yer alan uzun yol otobüsleri, uçak firmaları ve denizcilik sektöründeki gemiler dahi taşımacılık hizmetini sunmaktadır. 

Anlaşılacağı üzere Nakliyecilik deyip geçmemek gerek. Evden eve, ofisten ofise taşımacılıkla günün her döneminde karşılaştığımız, iş ve kargo amaçlı başvurduğumuz taşımacılık sektörü, geleceğin en önemli sektörlerindendir. Teknolojinin h ... Devamını Oku » ...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 564 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2017-09-19 | Yorumlar (0)

Taşınma Rehberi: Taşınırken Yapılacaklar Listesi
Ev taşımakla taşıtmak aynı sürecin farklı sancıları gibidir. Gerek taşıyan kişiler, gerekse taşıtan kişi için belli başlı sıkıntıları vardır. Ev taşıtacak ev sahipleri veya daha çok bu sürece aşina olan kiracılar için önemli bazı yapılacaklar listesi vardır. Hem rahat etmek, hem de bu sürecin kolaylıkla atlatılması için uygulanması büyük önem arz eden yapılacaklar listesine uyulmalıdır. 

Öncelikli Yapılacaklar Listesi

 1. İyi, kaliteli bir nakliye firmasının bulunması
 2. Ev sahibine taşınılacak tarihin söylenmesi
 3. Yeni taşınılacak olan eve İnternet, telefon hattı ve televizyon için kablo bağlatılması
 4. Yakınlarda kuru temizleme bulunması
 5. Süpermarket, kuaför/berber bulunması

Adres Değişikliğinde Yapılacaklar Listesi

 • Kredi kartı adreslerinin değiştirilmesi
 • İş belgelerindeki adreslerin değiştirilmesi
 • Banka ve sigorta bilgilerindeki adreslerin güncellenmesi
 • Abone olunulan gazete ve dergi adreslerinin güncellenmesi
 • Nüfus müdürlüğüne adres değişiklik beyanında bulunulması

Alınacak veya Alınmasında Fayda Görülenler Listesi

Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 589 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2017-09-07 | Yorumlar (0)

Bulaşık Makinesinin Taşınması
"Bulaşık makinesi nasıl çalışır?" sorusuna yanıt vermenin birçok yolu vardır. Ama önemli olan nasılı değil, önemli hususları büyük önem arz eder. Kısa ve öz olarak bu unsurlara bakılacak olursa; 
Ürün, dik konumda ve arka tarafından tutularak taşınmalıdır. Makinenin ön tarafına doğru yatırılması durumunda ise elektronik parçaların ıslanması, zarar görmesi olasıdır. 
Bunun haricinde üç önemli unsura da dikkat etmek gerekiyor. Bunlar;
 1. Su gideri ve su şebekesi bağlantılarının sökülmesi,
 2. Makinenin içinde kalmış suyun tamamen tahliye edilmesi,
 3. Doğru paketleme malzemelerinin kullanılması. 
Profesyonel birçok nakliye firması bu unsurların bilincinde ve özverisi içerisindedir. Bu yüzden mutlaka alanında uzman nakliyecilere taşıma işi verilmelidir. 
Not: Taşıma öncesi bulaşık makinesi sökülmüş ve hatta paketlenmiş olması taşıma sürecini kolaylaştıracaktır. 
...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 511 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2017-09-07 | Yorumlar (0)

Ev Taşıyacaklara ÖnerilerEv, ofis eşyalarını taşımadan ve nakliye işlemlerini başlatmadan önce naçizane birkaç önerimiz olacak. 
 1. Taşıma öncesi anlaştığınız firma ile telefonda ön görüşme yapıp, akabinde ev veya ofis eşyalarını firma elemanlarının görmesini istemeliyiz. 
 2. Taşıma şartları, fiyat ve detaylar konuşulduktan sonra sözleşme imzalanmalıdır. 
 3. Eşya listesi önceden yapılmış olmalı ve eksiksiz bir şekilde firma yetkililerine teslim edilmelidir. Bir örneği de sizde bulunmalıdır. 
 4. Paketleme işlemi kim tarafından yapılacak? Sizin mi, firmanın mı yapacağına karar verilmeli ve aradaki ücret farkı da konuşulmalıdır. 
 5. T.C. Kanunlarınca ev taşıma için K3belgesi, yük taşımacılığında ise K1 belgesi gerekir. Anlaşacağınız firmanın bu yetkili belgelere sahip olup olmadığını öğrenmeli, emin olmalısınız. Bu belgenin sorulmasında yasal ve etik olarak hiç bir yanlış anlaşılma bulunmamaktadır. 
 6. Eşya yüklemesinin ardından araç plakası, şoför ismi ve telefon numarası mutlaka not alınmalıdır
 7. Taşınma tarihi netleştirildikten sonra firmanın ilgili tarihteki müsaitliği sorulmalı ve randevu ayarlanmalıdır. 
 8. Eşya taşıma işleminin ardından listedeki bütün eşyalar kontrol edilmelidir. 
Hızlı, güvenli ve kaliteli taşımacılık dileriz.

 

...>>Devamı
Eklenti: Görsel 1 ·Görsel 2
Kategori: Nakliyat Rehberi | İnceleme: 501 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 2017-09-04 | Yorumlar (0)

« 1 2 3 4 »