person_outline
phone

Evden Eve Asansörlü, Asansörsüz Şehiriçi ve Şehirler Arası Ev, Ofis Taşımacılığı

Evden Eve Nakliye Bul

5:13 PM
K1 - K2 K 3 Yetkili Belgesi Hakkında
K1 - K2 K 3 Yetkili Belgesi Hakkında

K Yetkili Belgesi Hakkında

Yurt içi eşya taşımacılığını icra eden gerçek ve tüzel kişilere verilmekte olan yetkili belgesidir. Taşıma şekline göre türleri bulunur. K1, K2, K3 gibi türleri mevcuttur. 

K1 Yetkili Belgesi Hakkında Önemli Bilgiler

Bu ilgili belge, ticari amaçla eşya taşımacılığı yapmakta olanlara verilir. 75 ton taşıma kapasitesi, şahıslar için 25 ton kapasite şartı uygulanır. K1 yetkili belgesiyle (İl içi) ticari amaçlı kamyonetlerle taşıma yapılır.   

K2 Yetkili Belgesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

K2 Yetkili Belgesi, yalnızca esas eşgal hususuyla alakalı eşya taşımacılığı yapan ticari taşıtlara yönelik belgedir. K2 belgesi, 3,5 ton altı araçlar içindir. Yalnızca orta ölçekte taşımaya uygun bir özellik barındırır. 

K3 Yetkili Belgesi Hakkında Gerekli Bilgiler

Ticari amaçlı taşımacılık yapan firmalara yöneliktir. Ev, büro ve benzeri alanların eşyalarının taşımasında yeterlilik sunan yetkili belgesidir. 

K3 Yetkili Belgesinin Alımı: 
Ulaştırma bakanlığının en son 31.12.2010 tarih ve 27802 sayılı resmi gazete (3. Değişiklik) yayımına göre taşımacılıkta araçların kayıt ve kontrol altına alınmasında gereken belge mantığıyla zorunlu hale getirilmiştir. 
Belge kapsamında ilgili kişinin Ulaştırma Bakanlığına başvurması gerekmektedir. Belgesiz taşımacılık yapılması durumunda hukuksal ceza uygulanmaktadır. 

- K3 Yetkili Belgesi Alımında Gereken Belgeler -


 
Eklentiler: Görsel 1 · Görsel 2 · Görsel 3
Kategori: Nakliye Rehberi | Gösterilen: 1010 | Ekleyen: admin | Etiketler: K3 Yetkili Belgesi, taşımacılık yetkili belgeleri, k1 yetkili belgesi, k2 yetkili belgesi | Değerlendirme: 0.0/0

K1 - K2 K 3 Yetkili Belgesi Hakkında adlı blog yazımızı faydalı bulduysanız yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Toplam Görüş: 0
avatar