İçeriğe geç
Erzurum Özçatlılar Evden Eve Nakliyat » Blog » Asansörlü Taşımacılığın Avantajları

Asansörlü Taşımacılığın Avantajları

Zaman, teknoloji ve bilgi çağı. Öyle ki, teknolojik tüm fırsatlardan da faydalanma zamanı. Nakliye firmalarının birçoğu da bu duruma ek katkı sağlamakta, asansörlü taşımacılık hizmetleri sunmaktadır. Asansörlü taşıma, özellikle tercih nedenlerinden olmakta ve bu hal, birçok nakliyecinin bu teknolojiye öncelik vermesine neden olmuştur.

Nakliye fırmaları arasında hız, rekabet, yenilikçilik ve fayda unsurları büyük öneme sahiptir. Bunlara ilaveten bir de sunulan imkan durumu önemlidir ki, Asansörlü taşıma hizmeti de bunlardan bir tanesidir. Ev taşıma eylemi gerek taşıyıcı, gerek taşıtıcı açısından asansörlü nakliye hizmetiyle daha hızlı, güvenli ve pratik hal almaktadır. Eşyaların zarar görmesini engellediği gibi, aynı zamanda  hız, zaman ve kolaylık açısından da asansörlü ev taşıma olanağı büyük öneme sahiptir. Evden eve taşımacılıkta asansörlü ev taşımacılığının avantajları aslında saymakla bitmez.

Çevreye Rahatsızlık Veremeden Ev Taşımanın Kolay Yoludur.

Özellikle üst katlardan veya üst katlara ev taşıma durumu birçok soruna neden olabilmektedir. Bu sorunları en aza indirmek, zorlukları kolaylaştırmak için asansörlü evden eve nakliye hizmeti olmazsa olmaz ilkelerdendir. Özellikle büyükşehir v emetropollerde binaların merdivenleri dar, kapılar küçük ve taşıma alanları kısıtlıdır. Bu durumda hem eşyaların, hem duvarların zarar görmesini, taşıyan personelin de ciddi yorulup, sorun yaşamasını kaçınılmaz kılmaktadır. Bu tarz durumlara karşı asansörlü ev taşıma hizmeti bulunmaz bir nimettir. Ayrıca ev taşıma esnasında çevreye, komşulara da gürültüden dolayı rahatsızlık verilmektedir. Asansörlü evden eve nakliyecilikte ise bölye bir durumla karşılaşılmaz. Eşyalar hasar görmez, komşular gürültüden rahatsızlık duymaz.

Asansörlü Evden Eve Nakliye Hizmetinden Faydalanmak İçin Gerekenler

Hızlı ev ve eşya taşıması, zamandan tasarruf, güvenli ve zarar görmeden eşya taşımacılığı, pratik ve sağlıklı bir taşıma deneyimi için asansörlü evden eve taşıma hizmeti özellikle tercih edilmelidir. Asansörlü nakliye hizmetinden faydalanabilmek için ise evin bulunduğu alanın asansör sisteminin kurulabilmesine uygun olması gerekmektedir. Nakliye firması tarafından ev ve bina çevresinde ön inceleme yapılmakta, cephe şartları ve asansör uygunluğu gözden geçirilmektedir. Asansör aracının eve yaklaşabilmesi gerekmektedir. Gereken düzeneklerin de kurulması, elektrik telleri ve ağaç gibi etkenlere dikkat edilmesi gerekiyor. Adeta doğru çevresel etkenlerin olması büyük önem teşkil etmektedir. Her an, her ev için asansörlü taşıma yapılamamaktadır. Bina ve çevre şartlarının uygun olması gerekmektedir.

Asansörlü evden eve nakliye hizmet çoğunlukla Türkiye genelinde Adana, Mersin, İzmir, Antalya ve Erzurum bölgelerinde yaygındır ki, bu bölgelerde hizmet sunan nakliye firmaları da bu konuda yeterli ekipmana sahiptir. Bu illerde bina ve çevresel faktörler asansörlü ev taşımasına uygundur. Her nakliye firmasında asansör bulunmamaktadır. Hızla yaygınlaşsa da bazı illerde maliyeti yüksektir. Erzurum’da bulunan bazı nakliye firmaları doğu illerinin birçoğuna hizmet vermekteyken, Adana ve Mersin nakliye firmaları da yine benzer şekilde civar illere asansörlü taşıma hizmeti vermektedir.

Asansörlü Taşımacılığın Avantajları

İstanbul gibi büyük ve metropol bir şehir ise ne yazık ki, Asansörlü evden eve nakliyecilik hizmetlerinde pek gelişememiş, oldukça geri kalmıştır. Yoğun yapılaşma ve çarpık yerleşmelerden dolayı asansörlü taşıma hizmetleri verilememektedir. Şişli, Beyoğlu, Fatih ve Bağcılar gibi semtlerde ise neredeyse Asansörlü evden eve taşıma olanağı imkansızdır. Bu bölgelerde binaların asansör kurulumuna müsait olmamasının yanında, civarın da uygunluğu zor, asansör aracının yaklaşması imkansızdır. Daha da kötüsü bu kesimlerde bir yolu kapatmak olanaksız ve çok zordur.

İstanbul asansörlü taşımacılık, Erzurum ve Adana gibi illere göre çok daha pahalı ve zor kriterlere sahiptir. Bu da ev taşıtacak kişileri Asansörlü ev taşıma hizmetlerinden soğutmaktadır.

Bazı binalarda merdivenler de elverişsizdir. Ne asansör vardır, ne merdivenler elverişlidir. Çevre şartları da asansörlü ev taşımaya müsait değildir. Böyle durumlarda ise taşımacılık gerçekten parça parça ve zor şartlarla yapılmaktadır. Büyük oranda ise hamal tutularak insan gücüyle işlemler yapılmaktadır.

Aslına bakarsak Asansörlü Taşımacılığın Avantajları üzerine anlatılacak çok şey var. Ev ve ofis taşımacılığında en önemli unsurlardan birisi. Bizce, tüm nakliye işlemlerinin artık asansörlü yapılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Bağlan