İçeriğe geç
Erzurum Özçatlılar Evden Eve Nakliyat » Blog » Evden Eve Nakliye Ücretleri

Evden Eve Nakliye Ücretleri

Evden eve nakliye ücretleri hakkında temel kriter eşya sayısı, tonaj ve mesafedir. Tüm nakliye firmalarında ücretler değişkendir. Birçok firma, aynı zamanda müşterilerine kimi zaman özel indirimler de uygulamaktadır. 

Evden Eve Nakliye Ücretlerinin Belirlenmesi

Nakliye ücretlerinin belirtlenmesinde temel etkenler şunlardır; 

  • Paketleme
  • İşçilik
  • Mesafe
  • Eşya sayısı
  • Konum (Kat sayısı, eşyaların bulunduğu mekanın durumu)
  • Araç tipi

Ayrıca sigorta ve depolama hizmeti alındığında da ek maliyetler söz konusu olmaktadır. Asansör talebi de ücreti etkileyen önemli etkendir. 
Nakliye ücretlendirmesinde proje türüne göre fiyatlandırma yapılır. Evden eve taşımacılık ile ofisten ofise taşımacılık için ücretlendirme aynı değildir. Kurumsal çapta çalışan birçok firma bu ayrımı göz önünde bulundurarak çeşitli fiyat çözümleri sunar. 

Nakliye Ücretleri Neden Yüksektir?

Son birkaç yıl içerisinde birçok sektörde olduğu gibi nakliyecilik sektöründe de maliyetler arttığı için ücret artışı görülmüştür. Yakıta gelen zamlar, yurtdışı ithalat durumu, dövizin aşırı iktidarsızlığı ve yükselme durumu nakliye ücretlerini de etkilemektedir. Şehirlerarası evden eve nakliyatta gerçekten uçuk fiyatlar söz konusu olabilmektedir. Yaklaşık 60 km mesafeli taşımacılıkta temel ihtiyaç ve maliyetler daha çok fiyatlandırmayı etkilerken, 60 km mesafenin üzerindeki nakliyelerde yakıt ve yapılan kilometre fiyatlandırmayı daha çok etkiler. 

Bazı bölgelerde sürüm ve bazı özel imkanları sayesinde kimi nakliye firması fiyat konusunda uygunluk sağlayabilmektedir. Bu firmalardan taşımacılık hizmeti alındığında piyasanın çok daha altında hizmet almak mümkündür. 

Nakliye fiyatlarında çalışan sayısı, araç tipi, firmanın prestiji, komisyoncular ve aracılar da fiyatlandırmayı etkilemektedir. Bu yüzden olabildiğince doğrudan nakliye firmalarıyla bağlantı kurulmalı, aracı site, platform ve firmalardan ya da kişilerden uzak durulmalıdır. Armut, E-Nakliyat, Sahibinden gibi birçok platform evden eve nakliye firması bulma konusunda yardımcı olabilir. Ancak aracılar hem kaliteyi hem de ücretlendirmeyi etkilemektedir. Bu yüzden araştırma sonrası tespit ettiğiniz nakliye firmalarının resmi internet sitelerinde belirttikleri irtibat numalaralarından doğrudan kendilerine ulaşım sağlamalısınız. 

Bazı ev taşıma firmalarının montajlama, paketleme, yükleme gibi hizmetlere de ek ücret talep edebildiğini unutmamak gerekiyor. Bu tarz durumlarda ise tüm işlemleri bütün olarak sağlayan firmaları tercih etmelisiniz.

Erzurum ve civar illerde Öz Çatlılar Nakliyat olarak yükleme, boşaltma, taşıma, paketleme ve montaj işlemlerini tek bir ücret dahilinde sunmaktayız. Ek maliyetler söz konusu olmamaktadır. Birçok işlem ve hizmet ise müşteri memnuniyeti için ücretsiz olarak sunulur. 

Ekonomik Nakliye Hizmeti Nasıl Alınır? 

Ofisten ofise ve evden eve taşımacılığı bir bütün olarak gören; yeni eşya ve parça eşya ayrımı gözetmeyen, paketleme ile beraber montaj, yükleme-indirme ve taşıma işlemlerini birlikte bütün olarak yapan nakliye firmalarını tercih etmelisiniz. Tüm bu hususları Nakliye firmanız ile önceden görüşüp, karara bağlamalısınız. Doğrudan nakliye firmalarına iş vererek daha ekonomik nakliye hizmeti alabilirsiniz. 

Ayrıca bazı nakliye firmaları öğrenci ve memurlara özel indirimler de sunabilmektedir. Bu avantajlardan da faydalanabilirsiniz. 

Uyarı: Ucuza nakliye hizmeti almak isterken mağduriyet de yaşayabileceğinizi unutmayın. Çok ucuza hizmet sunan firmaların kalite ve hizmetlerinde eksiklik olabilmesi mümkündür. Bir ürün ve hizmetin kuşkusuz bir bedeli vardır. Bunun altında hizmet sunanlara itibar etmemeli, iş vermeden önce dikkatli olunmalıdır. 

Evden Eve Nakliye Ücretleri ile ilgili daha fazla bilgiye bizi arayarak ulaşabilirsiniz: +90 (532) 5229300 | +90(535) 4520970

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Bağlan