İçeriğe geç
Erzurum Özçatlılar Evden Eve Nakliyat » Blog » Nakliye Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakliye Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nakliye firması seçerken öncelikle bireysel çalışan kişileri değil, daha kurumsal ve profesyonel çalışan nakliye şirketlerini tercih etmek gerekiyor. Peki nakliye firması seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor, önemli olan hususlar nedir? 

Nakliye artık her alanda gereken ihtiyaçlardan birisi. Her durumda çeşitli eşya ve malzemelerin taşınması gerekebiliyor. Bu ihtiyacı karşılarken de kaliteli ve memnun bir nakliye hizmeti almak önemlidir. Ev, iş, ofis, malzeme ve parça eşya taşıması yapılacak ise evvela iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Mesafe ve taşınacak ürün ne olursa olsun nakliye işinin özenle ve hassasiyetle yapılması olmazsa olmazdır. Aksi durumda gerçekten mağduriyetler yaşanabilmektedir. Küçük çapta bir araştırma, ileride oluşabilecek sorunları ortadan kaldıracaktır. 

En Önemli Aşama: Firma mı Şirket mi? 

Evden eve,ofisten ofise, şehir içi veya şehirler arası taşımacılıkta fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken nokta taşıma işlemini yapacak birimlerdir. Bu birimlerin kurumsal bir yapıya sahip olduğundan emin olmalıyız. Birçok mahalle ve şehirde nakliye hizmeti sunan firmaların büyük kısmı evden eve nakliye işini şahış şirketi olarak sunuyor. Birçoğu da kalifiye personel ile çalışmıyor. Şahıslardan ziyade şirketleşmiş, K3 belgesi bulunan ve ticari kaydı mevcut firmaları tercih etmeliyiz. Aksi durumda bir sorun oluşursa taraflar arası anlaşmazlığın çözülmesi olanaksızlaşabilir. 

Kurumsal bazda hizmet sağlayan nakliye şirketleri, her zaman güven verir. Taşıma işini kaliteli sağladığı gibi, ev veya ofis taşıma işleminin akabinde memnuniyeti sağlamak için de çaba sarf edecektir. 

ASLA Tercih Etme!

Bazı bölgelerde sayısı azımsanmayacak düzeyde aracı firmalar veya kişiler de evden eve taşımacılık işi yapmaktadır. Bu kişiler, hiç bir ofis veya ticari bağı olmadan müşteri bulup, bölgedeki nakliye firmalarına komisyon karşılığı vermektedir. Bu tarz durumlarda nakliyeci ile sorun yaşadığınızda kesinlikle muhatap bulamaz, sorununuzu çözemezsiniz. Kesinlikle aracılar ile nakliye hizmeti almaya kalkışmayın. 

Daimi Çalışanı Olan Firmaları Tercih Edin

Özellikle ülkemiz gibi karayolları gelişmiş ve yaygın kullanılan ülkeler, nakliyecilik alanında hızlı gelişim gösterir. En hızlı gelişen sektörlerden birisi evden eve taşımacılıktır. Bu yüzden sektörde tutunabilmek, kaliteli hizmet sunabilmek için uygun araç, ekipman, personel ve yeterliliğe sahip olmak önemlidir. Günübirlik tutulan hamallar, dışardan destekli nakliye araçları ile hizmet sunulması beraberinde risk ve memnuniyetsizlik getirir. Alanında uzman ve sürekli bu işi aktif yapan firmaları tercih etmelisiniz. Günlük rutin olarak nakliye hizmeti sunan ve personelleri sadece bu işte uzmanlaşan firmalarla yapılan ev taşımacılığı müşteri memnuniyetinin arkaplandaki sebepleri arasındadır. 
Çalışan personelin daimiliği ve tanınılırlığı önemlidir. Bu hususa kurumsal bazda çalışan nakliye firmaları önem verir. Sizler de önem vermeli, bu firmaları tercih etmelisiniz. 

İş Güvenliğine Dikkat Etmek Gerekiyor

Günümüz iş hayatında en önemli unsurlardan birisi de iş güvenliği ve sağlığıdır. Firmaların birçoğu bu hususu gözardı eder. Ancak siz, firma seçerken bunu gözardı etmemeli, dikkate alan firmaları tercih etmelisiniz.
Personeline değer veren firma, müşterisine ve müşterisinin emanetine de değer verir. Bunu önemseyen firmalara emanetinizi bırakmalısınız. 

Doğru Nakliye Firmasını Seçtiğimden Nasıl Emin Olabilirim? 

Öncelikle araştırmanızda uygun bulduğunuz, size doğru hizmeti sağlayacağını düşündüğünüz nakliye firmasının mutlaka kurumsal ve güncel bir web sitesi, ulaşılabilir telefon ve e-posta adresi olmalıdır. Sosyal medya hesaplarını aktif kullanmalı, müşteri yorumlarına önem vermelidir. Bu nitelikleri dikkate almalısınız. Firmalar sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında her zaman kendilerini övücü yayınlar yapacaklardır. Ancak kullanıcılar asla bunu memnun kalmadıkları sürece yapmazlar. Bu yüzden ŞikayetVar, Google Haritalar, Facebook, Twitter vb. platformlarda nakliye firması hakkında yazılanlara göz atın. Hiç bir bilgi yok ise bu platformlarda kullanıcılara danışın. Hala bir yanıt ve firma hakkında olumlu-olumsuz bilgi alamadıysanız, bu firmayı tercih etmeyin. 

Not: Seçmiş olduğunuz evden eve nakliye firmasının araçların sizin ev veya ofis eşyalarınıza uygun ve firmanın mutlaka K3 Yetkili Belgesinin olduğundan emin olun. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Bağlan