İçeriğe geç
Erzurum Özçatlılar Evden Eve Nakliyat » Blog » Nakliye – Lojistik Türleri

Nakliye – Lojistik Türleri

Nakliyecilik sektörü en kapsamlı ve geniş kitlelere hitap eden sektörlerden birisidir. Genel kapsamda altı türde bilinmektedir. Bu türler de kendi içlerinde farklı türevlere ayrılmaktadır. Ülkemizde en yaygın tercih edilen nakliye türü Karayolları taşımacılığıdır. 

Karayolları Taşımacılığı

Karayolları Taşımacılığı, otoban, karayolları vb. alanlarda kamyon, tır ve kamyonet gibi araçlarla yapılan taşımacılıktır. Evden eve nakliyat, ofisten ofise nakliyat ve uzun yıl yük taşımacılığı bu türün türevlerindendir. Erzurum Öz Çatlılar Evden Eve Nakliyat olarak Doğu Anadolu Bölgesi öncelikli olarak Türkiye genelinde Karayolu taşımacılığı hizmeti vermekteyiz. Türkiye, Karayolu taşımacılığında Ortadoğu ve Avrupa’nın en uç noktalarına kadar kesintisiz, modern, donanımlı uluslararası nakliye hizmeti sunmaktadır. Barsan Lojistik, Mars Lojistik, Arınak Lojistik, Ekol Lojistik, Gökbora Lojistik, DSI Lojistik ve Orkun Lojistik, bu alanda öncü firmalardandır. Avrupa ve Ortadoğu haricinde bazı Türk Nakliye Firmalarımız, Türk Cumhuriyetleri’ne de taşımacılık hizmeti sunmaktadır. 

Havayolları Taşımacılığı

 Havayolları kapsamında uçaklarla lojistik desteğin sağlandığı nakliye türüdür. Özellikle kargo taşımacılığına ileri düzeyde gelişim göstermiştir. MNG Kargo bu kapsamda ülkemüzün öncü firmalarındandır. Elbette ki, Erzurum Öz Çatlılar Nakliyat olarak havayolu taşımacılığı hizmeti sunamamaktayız. 

Demiryolları Taşımacılığı

Demiryolları taşımacılığı, gelişmiş ülkelerde özellikle tercih edilen taşımacılık türüdür. Ülkemizin öncü birçok nakliye firması gerek yurtiçi, gerek uluslararası kapsamda demiryolu taşımacılığı alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ancak ülke geneli demiryollarımızın günümüz koşullarına göre pek gelişmediği, yaygınlaşmadığı da bilinen bir gerçektir. Çoğunlukla bağlantılı demiryolları taşımacılığı tercih edilmektedir. Hindistan, Çin gibi ülkelerde en yaygın taşımacılık türüdür. 

Denizyolları Taşımacılığı

Denizyolları taşımacılığı, dünya ticaretinin büyük kısmını şekillendiren nakliye sektörünün parçasıdır. Günümüzde geniş acente ağına sahip Türk nakliye firmaları, denizyolları taşımacılığında başarı elde etmiştir. Özellikle Mersin üssü bu kapsamda oldukça gelişmiştir. Mersin ve Adana bölgesinden uluslararası faaliyet gösteren birçok denizyolu taşımacılık firması mevcuttur. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok uluslararası çapta hizmet veren nakliye firması, denizyolları taşımacılığı ile bağlantılı nakliye hizmeti sunar. Hatta bazı İstanbul, İzmir ve Çanakkale bölgelerinde faaliyet gösteren evden eve nakliye firmaları da buna dahildir. Çünkü kıta veya bölge geçişleriyle denizyollarını kullanmakta, denizyolu taşımacılığı hizmeti de sunmaktadır. 

Ağır Yük Taşımacılığı

Standartların üzerinde ölçü ve ağırlığa sahip yüklerin taşınması işi, ağır yük taşımacılığı olarak ifade edilir. Ülkemizde bu alanda nadide firmalar, Lowbed ve ağır yük taşıma araçlarına sahiptir. Özel projelendirme ile ağır yük taşımacılığı yapılır. Evden eve nakliye hizmeti bu kapsam dışındadır. 

Parsiyel Yük Taşımacılığı

Aslında Parsiyel Yük Taşımacılığı, Karayolları taşımacılığı olarak görülebilir. Ancak hız, zamanlamalı teslimat ve bilgi akışı bu türde önemlidir. 

Evden Eve Nakliyat

Aslında evden eve nakliyat, karayolları taşımacılığının türevi olarak görülebilir ama kendine özgü nitelikleri olduğu ve birtakım hassasiyet gerektirdiği iyi bilinmelidir. Erzurum Öz Çatlılar Evden Eve Nakliyat, bu kapsamda gerekli tüm teçhizat ve donanımlı araçlarıyla evden eve hizmet sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Bağlan