İçeriğe geç

Nakliye, herhangi bir eşyanın bir yerden bir yere taşınması demektir. Nakliye işlemi ilk insanlardan buyana devam eden bir işlemdir. Sözcük kökeni Arapça olup, Türkçeye de girmiş ve etkin kullanılan bir kelimedir. Öz Türkçesi taşımacılıktır. Nakliye-taşımacılık işlemi araçlar ve vasıtalarla yapılmıştır ki, göçebe topluluklar  yanlarında taşıdıkları eşyalarla bu işlemi başlatmıştır. Atlı binek, araç ve derken zamanla modern araç ve gereçlerle bu işlem devam etmektedir. Asansörlü taşımacılık, hızlı ve güvenli taşımacılık ve hatta sigortalı özel taşımacılık gibi seçeneklerle sunulmaya başlanan ayrı bir hizmet ve iş alanı olmuştur. Öz çatlılar nakliyat da bu hususta birçok avantajlı durum ve hizmetle meslektaşlarına örnek olmaktadır. İlk zamanlar kara taşımacılığı olarak başlayan, sonra deniz ve ardından hava taşımacılığı olarak devam eden nakliyat hizmeti an itibarıyla demir yolu nakliyesi gibi ayrı imkanlar sunmaktadır. Teknolojiye paralel olarak gelişen nadide sektörlerdendir. Erzurum Evden Eve Taşımacılıkta öncü olan Öz Çatlılar Nakliyat da bu hususta tüm olanakları göz önünde bulundurmaktadır. 

Parsiyel Nakliye Nedir?

Parsiyel nakliye demek, en az iki farklı firma ya da bireyin ürün ve mallarının bir nakliye aracıyla taşınması demektir. Bu işlem kara, hava, deniz ve demir yoluyla yapılabilmektedir. Parsel çalışan firmalar genellikle büyük çapta işlemler görmektedir. Küçük çaplı eşya taşımacılığında da Öz çatlılar nakliyat yine benzer biçimde bu hizmeti verebilmektedir. 

Komple Nakliye Nedir?

Komple nakliye denilince akla gelmesi gereken bir firmanın ya da bireyin ürünlerini tamamıyla nakliye aracına yüklemesi ve kara, deniz, demir ya da hava yoluyla taşımacılığın yapılmasıdır. 

Evden Eve Nakliye Nedir?

Günümüz modern ve teknolojinin hızla geliştiği çağımızda taşıma hizmeti veren firma yahut kişilerin ürünlerini, mallarını uygun özelliklerdeki nakliye araçlarına yükleyip bir yerden bir yere aktarması, nakletmesidir. Evden eve nakliye işleminde hassasiyet önem arz ettiği için sigortalı, güvenli ve hızlı taşımacılık olması gerektiği gibi, paketleme hizmetiyle asansör hizmetleri de bir bütün olarak sunulmalıdır. Öz çatlılar nakliyat olarak evden eve nakliyatta Erzurum’un odağı olunmuş, güvenilir ve hızlı evden eve taşımacılık hizmeti verilmektedir. Asansörlü şehir içi ve şehir dışı taşımacılık hizmeti verilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Bağlan